Robert Lewandowski musi oddać kluczki od Audi RS E-Tron GT. W zamian dostanie słabszą Cuprę

Od jakiegoś czasu w świecie piłki nożnej krążyły plotki na temat potencjalnego transferu Roberta Lewandowskiego. Z Bayernu Monachium miał się on przenieść do FC Barcelony.

Dzisiaj pojawiły się pierwsze potwierdzenia tej plotki. Możemy być już w stu procentach pewni, że w przyszłym sezonie zobaczymy „Lewego” w czerwono-niebieskiej koszulce.

Tym Ferrari jeździł Robert Lewandowski. Teraz możesz je mieć. Aktualna cena to tylko 232 000 zł

Nowa drużyna oznacza dla Roberta nowych partnerów i sponsorów. Podczas pracy w Bayernie piłkarze mogli korzystać z samochodów marki Audi. Teraz „RL9” będzie musiał oddać kluczyki od 646-konnego RS E-Trona GT.

Jednym ze sponsorów FC Barcelony jest natomiast hiszpańska Cupra. Najlepszy model, jaki w tej chwili mogą zaproponować naszemu rodakowi jest Formentor VZ5.

Cupra Formentor VZ5 2.5 TFSI R5
Cupra Formentor VZ5 2.5 TFSI R5

To limitowany do 7 tysięcy egzemplarzy niewielki SUV, który pod maską skrywa silnik z Audi RS3. 2.5 litrowa jednostka benzynowa TFSI generuje moc 390 koni mechanicznych oraz 480 niutonometrów.

Według danych dostarczonych przez producenta, Cupra Formentor VZ5 potrafi rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 4,2 sekundy. Prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 250 km/h.

Bugatti Christiano Ronaldo rozbite. Ochroniarz zabrał je na przejażdżkę i nie opanował 1200 KM

Wspomniane wyżej Audi RS E-Tron GT przyspiesza do setki dużo szybciej. Zajmuje mu to tylko 3,3 sekundy, więc „Lewy” miał mniejsze ryzyko spóźnienia się na trening.