Wycisnął maxa z 1020-konnej Tesli na autobahn. “Wygrasz każdy wyścig do ładowarki” (wideo)

Bez wątpienia jednym z najszybszych, „ogólnodostępnych” samochodów elektrycznych jest Tesla Model S w wersji Plaid. Od niedawna można do niej dokupić pakiet poprawiający jej właściwości jezdne.

Za Track Package musimy dopłacić około 80 000 złotych. W zamian otrzymujemy ceramiczno-węglowy układ hamulcowy, nowe opony i kilka zmian w oprogramowaniu.

Wjechał na Nurburgring Teslą z pakietem Track. “Muszę ich przeprosić. Ależ to jedzie!” (wideo)

Tak zmodyfikowany wóz jest w stanie również osiągnąć wyższą prędkość maksymalną. Producent deklaruje, że 1020-konną Teslą będziemy w stanie rozpędzić się do 322 km/h.

Autor załączonego nagrania wideo miał okazję niedawno sprawdzić to na własnej skórze. Wsiadł do Tesli Model S Plaid Track Package i wjechał nią na niemiecką autostradę bez ograniczenia prędkości.

Podczas jednego z przejazdów udało mu się osiągnąć licznikowe 328 km/h. Według urządzenia GPS było to nieco mniej, bo 324 km/h. Tak czy siak, jest to rewelacyjny wynik.

Tesla Model S Plaid najszybszym elektrykiem na Nurburgringu. Jak długo utrzyma koronę? (wideo)

Podczas tego samego pomiaru auto przyspieszyło od 0 do 100 km/h w 2,5 sekundy, a rozpędzenie się od 100 do 200 km/h trwało tylko 4,2 sekundy. Czas 200-300 km/h to natomiast mniej niż 10 sekund.