Tesla Model S Plaid najszybszym elektrykiem na Nurburgringu. Jak długo utrzyma koronę? (wideo)

We wrześniu 2021 roku, amerykański producent samochodów elektrycznych podjął próbę pobicia rekordu okrążenia toru Nurburgring. Mowa oczywiście o Tesli i aucie noszącym nazwę Model S Plaid.

Kierowcy wyścigowemu udało się wtedy uzyskać wynik 7 minut i 35 sekund. Amerykanie cieszyli się swoim panowaniem na szczycie do sierpnia 2022 roku. Wtedy ochotę na rewanż miało Porsche. Taycan Turbo S pokonał tor Nurburgring o 2 sekundy szybciej.

Tesla Model S Plaid
Tesla Model S Plaid

Model S Plaid najszybszym elektrycznym autem na Ringu. Porsche nadciąga z odwetem (wideo)

Tesla jednak się nie poddała i postanowiono podjąć kolejną próbę. Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz najszybszy przejazd produkcyjnego auta elektrycznego na torze Nurburgring.

Tym razem, kierowca testowy był w stanie uzyskać wynik 7 minut i 25 sekund. Auto zostało wyposażone w opcjonalny pakiet Track Pack, który jest już dostępny dla klientów.

Tesla Model S Plaid Track Pack
Tesla Model S Plaid Track Pack

W jego skład wchodzi przede wszystkim wydajniejszy układ hamulcowy z węglowo-ceramicznymi tarczami i 6-tłoczkowymi zaciskami z przodu. Są też nowe felgi, opony, a nawet lepszy płyn hamulcowy.

Koszt pakietu to 20 000 dolarów, czyli około 84 000 złotych. Mogą go dokupić również klienci, którzy już posiadają swoją Teslę Model S Plaid w garażu.

Tesla Model S Plaid
Tesla Model S Plaid

Moc jednostek napędowych nie uległa zmianie. Nadal kierowca ma do dyspozycji 1020 koni mechanicznych, które w idealnych warunkach pozwalają na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w nieco ponad 2 sekundy.

Porsche nie zostawi tego tak w spokoju na długo. Już wkrótce powinniśmy być świadkami premiery Taycana po liftingu, który dodatkowo otrzyma nową odmianę.

Tesla Model S Plaid
Tesla Model S Plaid

Najprawdopodobniej będzie ona nosiła nazwę Taycan Turbo GT, a kierowca otrzyma do dyspozycji około 1000 koni mechanicznych. Obecnie najmocniejsze elektryczne Porsche zapewnia moc 761 koni mechanicznych, podczas korzystania z Launch Control.

Porsche rozłożyło najmocniejszą Teslę na łopatki. Taycan Turbo S “Królem Nurburgringu” (wideo)

Może się też zdarzyć tak, że Porsche nie zdąży wskoczyć na pierwszą pozycję wśród aut elektrycznych. Niedawno widziano na torze Rimaca Nevera, który najpewniej zmiecie z planszy wszystkich dookoła.