Wjechał na Nurburgring Teslą z pakietem Track. “Muszę ich przeprosić. Ależ to jedzie!” (wideo)

Właściciele Tesli Model S Plaid mogą od pewnego czasu dokupić do swojego auta „Track Package”. Jego cena waha się między 15 000 a 20 000 dolarów USA, czyli między 61 000 a 81 000 złotych.

W jego skład wchodzi przede wszystkim nowy układ hamulcowy z karbonowo-ceramicznymi tarczami o średnicy 410 milimetrów. Do tego producent dorzuca nowe klocki hamulcowe, przewody i płyn.

Tesla Model S Plaid najszybszym elektrykiem na Nurburgringu. Jak długo utrzyma koronę? (wideo)

Dodatkowo, klient otrzymuje nowe opony marki Goodyear, które zapewniają jeszcze lepszą trakcję. Autem z tym pakietem miał ostatnio okazję się przejechać autor załączonego nagrania wideo.

Wcześniej jeździł już Teslą Model S Plaid po torze Nurburgring, ale auto nie było jeszcze wyposażone w Track Package. Wymienił on wtedy kilka niedoskonałości, chociażby jeśli chodzi o pracę zawieszenia.

Tesla Model S Plaid Track Pack
Tesla Model S Plaid Track Pack

Tym razem otrzymał do dyspozycji egzemplarz z nowymi hamulcami, oponami i zmodyfikowanym oprogramowaniem sterującym tłumieniem. Jak sam przyznał, należą się Tesli przeprosiny, gdyż teraz auto prowadzi się fenomenalnie.

W egzemplarzu pokazanym na nagraniu właściciel zastosował jedynie inne ogumienie. Wybór padł na markę Michelin i model Pilot Sport 4S.

Niemiecki tor Nurburgring jest świetnym miejscem do sprawdzenia wydajności. Jeśli w tym miejscu auto radzi sobie świetnie, to najprawdopodobniej nie polegnie na żadnym innym torze.

Tesla Model S Plaid
Tesla Model S Plaid

Tesla Model S w wersji Plaid oferuje kierowcy napęd na wszystkie koła i moc 1020 koni mechanicznych. Każde wciśnięcie gazu powoduje bardzo mocne wciśnięcie w fotel.

Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 2,1 sekundy. Pakiet Track Package zapewnia również przeniesienie ogranicznika prędkości maksymalnej do 322 km/h.

Najmocniejsza Tesla na niemieckiej autostradzie. Model S Plaid nie “puchnie” powyżej 200 (wideo)

Na polskiej stronie Tesli możesz skonfigurować własny egzemplarz. Cena Model S w wersji Plaid startuje na naszym rynku od 632 990 złotych.