Volkswagen Golf GTI na autostradzie. “Przestał przyspieszać w najgorszym momencie” (wideo)

Volkswagen Golf zazwyczaj kojarzy nam się z dość „nudnym” ale też funkcjonalnym samochodem rodzinnym. Producent Zapewnił nam jednak też bardziej emocjonującą odmianę.

Mowa oczywiście chociaż by o legendarnym wariancie GTI, o którym zapewne słyszał każdy miłośnik motoryzacji. Takie właśnie auto zobaczysz na załączonym nagraniu wideo.

Tak wygląda nowy Golf GTI. Volkswagen wprowadza do aut ChatGPT

Mamy tu do czynienia dokładnie z ósmą generacją Volkswagena Golfa GTI, dodatkowo w wersji Clubsport. Pod maską tego wozu pracuje 2.0 litrowa jednostka benzynowa o mocy 300 koni mechanicznych.

Egzemplarz widoczny na nagraniu nie jest jednak seryjny. Właścicielowi udało się z niego wycisnąć aż 446 koni mechanicznych, dzięki czemu wóz jest jeszcze bardziej sprawny.

Autor nagrania zabrał ten samochód na przejażdżkę po niemieckiej autostradzie bez ograniczenia prędkości. Mógł tam sprawdzić potencjał tej jednostki napędowej, który naprawdę jest imponujący.

Szkoda, że tak niewiele zabrakło do osiągnięcia licznikowej bariery 300 km/h. Kierowca nie mógł uwierzyć, że nie udało się rozpędzić trochę mocniej.

Urządzenie do pomiaru prędkości korzystające z sygnału GPS pokazało w tym momencie nieco niższą wartość. Faktyczny V-MAX to 287 km/h, co oczywiście i tak jest niezłym wynikiem.