Tragiczny powrót Polaków z wesela Audi RS Q8 od Manharta. “W bagażniku są jeszcze prezenty”

Tragiczne informacje dotarły do nas z miejscowości Dolice, zlokalizowanej w powiecie stargardzkim. 9 lipca, chwilę po godzinie 7:00 doszło tam do śmiertelnego wypadku.

Kierowca Audi RS Q8 wjechał w budynek mieszkalny stojący przy drodze. Niestety, 46-letni przedsiębiorca zginął na miejscu. Pasażer miał nieco więcej szczęścia i ranny trafił do szpitala.

Ponad 200 KM i 250 Nm więcej pod maską Audi RS Q8. To zasługa pakietu Manhart RQ 800

Osoby te najprawdopodobniej wracały z wesela. Świadczy o tym przystrojenie auta w białe wstążki i nakładki na tablice rejestracyjne. W bagażniku widać jeszcze nawet prezenty.

Nie znamy jeszcze przyczyny zdarzenia. Istnieje szansa, że kierowca zasnął za kółkiem, zmęczony huczną zabawą. Mógł też przesadzić z prędkością i stracić panowanie nad autem.

Audi RS Q8 Manhart RQ 900
Audi RS Q8 Manhart RQ 900

Mamy tutaj do czynienia z Audi RS Q8 zmodyfikowanym przez niemieckiego tunera Manhart. Seryjny SUV posiada 4.0 litrowy silnik V8 o mocy 600 koni mechanicznych.

W wypadku udział brał ten egzemplarz:

Manhart, w zależności od wybranego pakietu, wyciąga z podwójnie turbodoładowanej jednostki moc 818 lub 918 koni mechanicznych. Tak zmodyfikowany SUV rozpędza się od 0 do 100 km/h w mniej niż 3,5 sekundy.

Audi RS Q8 Manhart RQ 900
Audi RS Q8 Manhart RQ 900

W Mansory zajmują się też “pospolitym” Audi. RS Q8 ma teraz 780 KM i rozpędza się do 320 km/h

Budynek, w który uderzyło auto, został dość mocno zniszczony. Pięć osób z dwóch mieszkań zostało przeniesionych tymczasowo do lokali zastępczych.

fot. facebook.com/OficjalnyStojaStargard