Tylko 200 klientów Abt może kupić to 760-konne kombi. Audi RS6 Legacy Edition w akcji (wideo)

Audi RS6 należy naszym zdaniem do grupy samochodów „kompletnych”. Model ten oferuje świetny wygląd, wyśmienite osiągi i właściwości jezdne oraz bardzo dobrą praktyczność.

Standardowych egzemplarzy możemy spotkać na drogach całkiem sporo. Na szczęście, nawet ci najbardziej wybredni klienci mogą poszukać czegoś wyjątkowego.

Audi RS6 Performance trafiło do ABT Sportsline. Zbudują 200 sztuk 760-konnego kombi (wideo)

Jedną z takich właśnie propozycji zobaczysz na załączonym nagraniu wideo. To Audi RS6 przygotowane przez firmę Abt, która specjalizuje się w tuningu samochodów marki z Ingolstadt.

Jest to limitowana do 200 sztuk wersja Legacy Edition. Wyróżnia się ona nie tylko elementami stylistycznymi, ale również zmianami pod maską.

Seryjne Audi RS6 Performance Avant C8 Quattro napędzane jest poprzez podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 4.0 litrów. Generuje on moc 630 koni mechanicznych i 850 niutonometrów momentu obrotowego.

Polak ulepszył Audi RS6-R od ABT. Teraz do 100 km/h przyspiesza w mniej niż 3 sekundy (wideo)

Auto przygotowane przez Abt legitymuje się mocą 760 koni mechanicznych i momentem obrotowym wynoszącym 980 niutonometrów. Dzięki temu potrafi rozpędzić się od 0 do 100 km/h w równe 3 sekundy.