Polak ulepszył Audi RS6-R od ABT. Teraz do 100 km/h przyspiesza w mniej niż 3 sekundy (wideo)

Jak doskonale wiemy, bardzo często „apetyt rośnie w miarę jedzenia”. Dzieje się tak również w przypadku tuningowania samochodów. Jeśli zacząłeś już z tym przygodę, to bardzo ciężko powiedzieć sobie „dość”.

Doskonałym przykładem jest właściciel widocznego na załączonym nagraniu wideo Audi RS6. Seryjne auto po pewnym czasie nie spełniało jego oczekiwań, więc zdecydował się on na montaż limitowanego do 125 sztuk pakietu od ABT.

Ferrari było dla Polaka za ciche. Kupił wydech Akrapovic w cenie nowego BMW Serii 3 (wideo)

ABT RS6-R zmienia auto nie tylko wizualnie, ale również mechanicznie. Zamiast seryjnych 600 koni mechanicznych i 800 niutonometrów, 4.0 litrowe V8 generuje 740 koni i 900 niutonometrów.

Tym razem właściciel Audi wybrał się do swojego tunera na jeszcze jedną modyfikację. Zamontowano nowy układ wydechowy marki Akrapovic, usunięto filtry OPF, zmieniono sterowanie i dorzucono nowy układ dolotowy.

Po ponownym strojeniu na hamowni udało się uzyskać jeszcze większy przyrost mocy. Obecnie kierowca ma do dyspozycji aż 840 koni mechanicznych oraz 1000 niutonometrów.

Kolejne Audi RS7-R ABT 1 of 125 w Polsce. Klient wydał na tuning ponad 400 000 złotych (wideo)

Chcąc przyspieszyć od 0 do 100 km/h nie zdążymy nawet policzyć do 3 sekund. Obecnie trwa to bowiem poniżej tej magicznej bariery. Rozpędzenie się od 0 do 200 km/h zajmuje teraz tylko 9 sekund. V-Max? Spokojnie około 340 km/h.