Tak brzmi nowy Aston Martin za 12 mln zł. “6.5 l V12 kręci się do 11 tysięcy obrotów” (wideo)

Na rynku pojawia się dość sporo samochodów, które są po prostu prawdziwymi wyścigówkami z homologacją drogową. Jednym z przykładów jest Aston Martin Valkyrie.

Brytyjski producent zamierza sprzedać tylko 150 egzemplarzy tego modelu w wersji Coupe oraz 85 w wydaniu Spyder. Cena zamkniętej odmiany startuje od około 12 000 000 złotych netto.

Za napęd odpowiada 6.5 litrowy silnik V12, który generuje moc 1174 koni mechanicznych. Taki samochód potrafi rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 2,5 sekundy i rozwinąć prędkość maksymalną ponad 400 km/h.

Zabezpieczyli folią PPF Aston Martina Valkyrie. “Liczba detali przeraża detailingowców” (wideo)

Jednostka ta jest w stanie kręcić się do aż 11 000 obrotów na minutę. Wytwarza przy tym naprawdę kosmiczny dźwięk, czego próbkę możesz zobaczyć na załączonym nagraniu wideo.

Oczywiście, tego typu jazda po drogach publicznych nie jest mile widziana. Pełny potencjał Astona będzie można sprawdzić dopiero na torze wyścigowym.

Wydaje nam się, że i tak niewielu właścicieli będzie w stanie go wykorzystać chociażby w 80 procentach.Z pewnością natomiast jest to świetna lokata kapitału z gwarancją wzrostu wartości.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez GERCOLLECTOR (@gercollector)