Oddał Porsche warte 7 mln zł na detailing. Ponad 30-letnie 959 znowu wygląda jak nowe (wideo)

Detailing przeprowadzony na każdym samochodzie potrafi odmienić go nie do poznania. Wielu miłośników motoryzacji uwielbia oglądać nagrania pokazujące ten proces.

Szczególnie miło patrzy się wtedy, gdy do studia trafia naprawdę wyjątkowy pojazd. Właśnie z takim przypadkiem mamy do czynienia na załączonym nagraniu wideo.

Zabezpieczyli folią PPF Aston Martina Valkyrie. “Liczba detali przeraża detailingowców” (wideo)

Panowie z I AM Detailing mieli okazję popracować przy jednym z najbardziej legendarnych modeli Porsche. Do ich warsztatu trafił jeden z niespełna 300 egzemplarzy Porsche 959.

Przeprowadzono tutaj nie tylko korektę lakieru na karoserii, ale również wysprzątano i zabezpieczono wnętrze. Zdecydowano się też na oczyszczenie podwozia wykorzystując suchy lód. Efekt końcowy powala na kolana.

Porsche 959 produkowano w latach 1986-1988. Pojawiają się sprzeczne informacje na temat liczby sprzedanych egzemplarzy. W sieci pojawiają się wzmianki o 288 lub 292 sztukach.

Za napęd odpowiada tu turbodoładowany, 6-cylindrowy bokser o pojemności 2.8 litra. Generuje on moc 450 koni mechanicznych, oraz 500 niutonometrów momentu obrotowego, które trafiają na wszystkie cztery koła.

Koenigsegg CC850 w studio detailingowym. To jego pierwsze mycie od wyjazdu z fabryki (wideo)

Porsche 959 potrafi rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 3,7 sekundy i od 0 do 200 km/h w 13,3 sekundy. Prędkość maksymalna to 317 km/h. Przypominamy, że mowa o aucie z końcówki lat 80. ubiegłego wieku.