Koenigsegg CC850 w studio detailingowym. To jego pierwsze mycie od wyjazdu z fabryki (wideo)

W świecie egzotycznej motoryzacji głośno jest ostatnio o marce Koenigsegg. Wszystko za sprawą nowego modelu CC850, który skradł serca chyba wszystkich miłośników samochodów.

Po premierze, która odbyła się podczas Monterey Car Week, auto będzie podróżowało po świecie i odwiedzało wiele imprez motoryzacyjnych. Każdy chce zobaczyć CC850 z bliska.

Koenigsegg CC850 2022 oficjalnie. Ma 1385 KM, automatyczną skrzynię i pedał sprzęgła (wideo)

Autorowi załączonego nagrania wideo przypadł zaszczyt wykonania pierwszego mycia detailingowego tego egzemplarza. Od momentu wyjazdu z fabryki nie było na to po prostu nigdy czasu.

Profesjonalista zadbał o porządne wyczyszczenie wnętrza, lakieru, oraz aplikację powłoki oraz wosku. Wykonano też delikatną korektę lakieru, aby jeszcze bardziej wydobyć jego głębię.

Koenigsegg CC850
Koenigsegg CC850

Dla przypomnienia, za napęd Koenigsegga odpowiada 5.0 litrowy silnik V8 wspomagany przez dwie turbiny. Generuje on moc 1350 koni mechanicznych, moment obrotowy 1350 niutonometrów, a całe auto waży 1350 kilogramów.

Parametry jednostki napędowej trafiają na tylną oś za pomocą rewolucyjnej skrzyni biegów. Potrafi ona działać zarówno jako automat, jak i manual. Na coś takiego miłośnicy motoryzacji czekali od zawsze.

Christian von Koenigsegg zlitował się nad klientami. Zbudują więcej egzemplarzy CC850

Początkowo zapowiadano produkcję jedynie 50 egzemplarzy, jednak zainteresowanie okazało się tak duże, że zdecydowano się „dorobić” kolejne 20 sztuk. Jak widać, nawet cena wynosząca około 18 milionów złotych nie odstrasza.