Wiemy ile kosztuje Toyota Prius PHEV w Polsce. Za 223-konną hybrydę zapłacisz 199 900 złotych

Toyota zaprezentowała nam w połowie listopada nową, piątą już generację modelu Prius. Na naszym rynku auto będzie dostępne tylko w wydaniu hybrydowym typu plug-in.

Polski oddział Toyoty pochwalił się dzisiaj cennikiem, który będzie obowiązywał w salonach. Auto zamówimy w jednej z trzech wersji wyposażenia: Comfort, Prestige i Executive.

2022 Toyota Prius Plug In Hybrid
2022 Toyota Prius Plug In Hybrid

Oto nowa Toyota Prius plug-in hybrid. Każdego roku “za darmo” przejedziesz do 1250 km (wideo)

Najtańszy wariant, czyli Comfort, startuje od 199 900 złotych. Wyposażenie standardowe obejmuje między innymi: 12,3-calowy ekran dotykowy z najnowszym systemem multimedialnym i nawigacją, oświetlenie LED, podgrzewane fotele z przodu i elektrycznie sterowane siedzenie kierowcy.

Jeden poziom wyżej mamy wersję Prestige, za którą zapłacimy minimum 211 900 złotych. Tutaj dostajemy już matrycowe reflektory LED, cyfrowe lusterko wsteczne czy elektrycznie podnoszoną klapę bagażnika i podgrzewaną kierownicę.

Toyota Prius Plug-In Hybrid
Toyota Prius Plug-In Hybrid

Na szczycie oferty widnieje Toyota Prius Executive w cenie 239 900 złotych. W standardzie otrzymujesz kamery 360 stopni, wentylowane fotele z przodu z pamięcią ustawienia kierowcy czy dach z panelami fotowoltaicznymi.

Ta ostatnia funkcja pozwala na uzyskanie dodatkowego zasięgu bezemisyjnego. Producent obliczył, że każdego dnia może to być nawet do 8,7 kilometra przejechanego za darmo.

Toyota Prius Plug-In Hybrid
Toyota Prius Plug-In Hybrid

Hybrydowy napęd typu plug-in zapewnia moc 223 koni mechanicznych i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 6,7 sekundy. Na baterii przejedziemy nawet do 86 kilometrów (WLTP).

Układ składa się z silnika benzynowego 2.0 o mocy 152 koni mechanicznych i 163-konnego elektryka. Baterie mają pojemność 13,6 kWh, a ładowanie ich z gniazdka trwa około 4 godzin, gdyż zastosowano ładowarkę pokładową o mocy 3,5 kW.

Toyota Prius Plug-In Hybrid
Toyota Prius Plug-In Hybrid

Toyota RAV4 (2022) w wersji GR Sport. Sztywne zawieszenie zapewnia lepsze prowadzenie SUV-a

Już wkrótce polski oddział Toyoty rozpocznie przyjmowanie zamówień na nowego Priusa Plug-In Hybrid. Będzie można zrobić to poprzez stronę internetową od 27 marca 2023 roku.