Nowa twarz Renault Clio (2023) po faceliftingu. “Jest szansa na hybrydę typu plug-in”

Obecnie oferowane Renault Clio jest z nami na rynku od 2019 roku. Naturalnym jest więc, że powinniśmy się w najbliższym czasie spodziewać premiery auta po liftingu.

W sieci pojawiły się właśnie szpiegowskie nagrania, na których możemy zobaczyć wygląd odmłodzonego hatchbacka segmentu B. Auto przyłapano podczas kręcenia reklamy w Walencji.

Renault Megane R.S. Ultime (2023) oficjalnie. Limitowana edycja na pożegnanie Renault Sport

Jak widzimy, przednia część nadwozia charakteryzuje się teraz bardzo wyrazistym wzorem oświetlenia LED. Przebiega ono przez całą wysokość zderzaka, dzięki czemu z daleka rozpoznamy, że mamy do czynienia właśnie z Clio.

Niestety, na nagraniu nie możemy zobaczyć jak nowe Clio wygląda z tyłu. Na więcej musimy poczekać do oficjalnej premiery, lub kolejnych przecieków, które oczywiście również mogą się jeszcze pojawić.

2023 Renault Clio
2023 Renault Clio fot. automobile-magazine.fr

Nowe Renault Clio najprawdopodobniej nie będzie się mocno różniło od aktualnego, jeśli chodzi o dostępność jednostek napędowych. W sieci krążą plotki, że Francuzi zamierzają zamontować do Clio napęd hybrydowy typu plug-in, który znamy z Captura.

Taki układ daje kierowcy do dyspozycji moc aż 158 koni mechanicznych. Dzięki baterii o pojemności 10,5 kWh auto może przejechać 54 kilometry w trybie bezemisyjnym.

Renault zapowiedziało nowego SUV-a. Kolejna generacja Espace zadebiutuje już wiosną (wideo)

Wszystkiego dowiemy się najprawdopodobniej już wiosną 2023 roku. Wcześniej z pewnością Renault zasypie nas kilkoma oficjalnymi zapowiedziami.