Test łosia za kółkiem Audi Q5 Sportback 45 TFSI. “Dużo lepiej niż Audi RS3 i RS E-Tron GT” (wideo)

Mogłoby się wydawać, że sportowe modele danego producenta będą się pewniej zachowywały w sytuacjach awaryjnych niż SUV-y z jego oferty. Jak się okazuje, nie zawsze tak jest.

Autorzy załączonego nagrania wideo specjalizują się w przeprowadzaniu tak zwanych „testów łosia”. Tor jazdy ustawiony z pachołków ma symulować pojawienie się przeszkody na drodze.

Świetny wynik Nissana Ariya w teście łosia. “Nieźle, jak na samochód elektryczny” (wideo)

Liczy się to, z jak wysoką prędkością uda się rozpocząć manewr, aby nie potrącić żadnego słupka. Jak sama nazwa kanału wskazuje, dobrym wynikiem jest 77 km/h.

Tym razem, w ręce autorów nagrania wpadło Audi Q5 Sportback. Samochód wyposażony jest w opcjonalne zawieszenie pneumatyczne oraz 20-calowe felgi. Jest to wersja 45 TFSI, czyli z 2.0 litrową benzyną o mocy 265 koni mechanicznych.

Najlepszy wynik, jaki udało się uzyskać, to prędkość 79 km/h. Przy 80 km/h na wejściu zderzakiem zahaczono jeden z pierwszych pachołków, ale auto nadal zachowywało się stabilnie.

BMW pokazało jak się robi “test łosia”. M440i stabilne nawet przy ogromnej prędkości (wideo)

Co ciekawe, wcześniej autorzy nagrania testowali między innymi nowe Audi RS3. W tamtym przypadku najlepsza próba została wykonana przy zaledwie 75 km/h. Taki sam wynik uzyskano w Audi RS E-Tron GT.