Postawili Bugatti Chirona Pur Sport obok ponad 1000-konnych elektryków. Co za wyścig! (wideo)

Z pewnością są tacy, którzy nadal myślą, że Bugatti Chiron to najszybszy samochód na świecie. Czas płynie bardzo szybko i na rynku zdążyło się już pojawić sporo jeszcze bardziej efektywnych pojazdów.

Autorzy załączonego nagrania wideo postanowili to udowodnić. Na pustym odcinku prostego asfaltu zebrali naprawdę poważnych zawodników i przeprowadzili kilka wyścigów.

Kto powiedział, że Chiron nie pójdzie bokiem? Bugatti efektownie udowodniło, że się da (wideo)

Na linii startu pojawiły się takie auta jak: Lucid Air Sapphire, Tesla Model S Plaid i Bugatti Chiron Pur Sport. Mamy więc zatem dwa elektryki i jedną spalinówkę.

Dla przypomnienia, Lucid oraz Tesla korzystają z trzech silników elektrycznych. Ten pierwszy dysponuje mocą ponad 1200 koni mechanicznych, drugi 1020 koni mechanicznych.

Bugatti Chiron Pur Sport to najszybciej przyspieszający wariant Chirona. Poczwórnie turbodoładowany silnik W16 o pojemności 8.0 litrów generuje 1500 koni mechanicznych.

Facet w BMW M5 sprowokował Teslę! Wcisnął gaz w 1020 KM Model S Plaid do dechy (wideo)

Autorzy przypomnieli też o przeprowadzonym niedawno pojedynku dwóch elektryków z BMW M5 E39. Na dokładkę dorzucono jeszcze wyścig z 210-konnym motocyklem Ducati Panigale V4 SP2. Jest co oglądać!