Kto powiedział, że Chiron nie pójdzie bokiem? Bugatti efektownie udowodniło, że się da (wideo)

Napęd na wszystkie koła w sportowym samochodzie zapewnia jeszcze lepsze wykorzystanie potencjału silnika. Daje też kierowcy większą stabilność podczas szybkiej jazdy.

Nieco trudniej jest wtedy oczywiście wyprowadzić takie auto z równowagi i pojechać zakręt efektownym driftem. Nie jest to natomiast niemożliwe.

Pomalowanie auta jednym kolorem to dla niego nuda. Ze swojego Chirona zrobił “zebrę” (wideo)

Bugatti postanowiło to udowodnić umieszczając w sieci ciekawe nagranie z udziałem jednego ze swoich aut. Przed kamerą stanął bowiem Chiron Pur Sport.

Samochód ten napędzany jest poczwórnie turbodoładowanym silnikiem W16 o pojemności 8.0 litrów. Kierowca otrzymuje do dyspozycji 1500 koni mechanicznych, które trafiają na wszystkie cztery koła.

Bugatti Chiron Super Sport Pur Sport
Bugatti Chiron Super Sport Pur Sport

Na nagraniu Bugatti pochwaliło się czymś, co nie jest zbyt częstym widokiem. Driftujący Chiron palący gumę wszystkimi czterema kołami na ogromnym asfaltowym placu robi wrażenie.

Bugatti Chiron Pur Sport potrafi rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 2,3 sekundy, a od 0 do 300 km/h w mniej niż 12 sekund. Jego prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 350 km/h.

Bugatti Chiron Super Sport na autobahn. “Od 100 do 200 km/h przyspiesza w 3 sekundy” (wideo)

Zbudowano tylko 60 egzemplarzy Chirona w tej wersji. Koszt zakupu każdego z nich zaczynał się od 3 800 000 euro, czyli około 18 000 000 złotych. Mówimy oczywiście o cenie netto.