Możesz spędzić godziny konfigurując Porsche. On klikał w tylko jedną opcję i zadziałało świetnie

Doskonale już pewnie wiesz, że kupując nowy egzemplarz Porsche otrzymujesz ogromne możliwości personalizacji. Wybór koloru lakieru z palety Paint To Sample to nie lada wyzwanie.

Warto jednak pamiętać, że również bardzo proste konfiguracje mogą się tu świetnie sprawdzić. Doskonałym przykładem niech jest egzemplarz 718 Caymana GT4 RS, którego zobaczysz na załączonych zdjęciach.

Porsche 718 Cayman GT4 RS
Porsche 718 Cayman GT4 RS fot. Autowelt Schweiz AG

Odebrał nowiutkie Porsche 718 Cayman GT4 RS. Przemalował je jeszcze tego samego dnia (wideo)

Można powiedzieć, że właściciel poszedł na łatwiznę, ale efekt końcowy robi wrażenie. Postanowił on bowiem wybrać dosłownie wszystko w kolorze czarnym. Oprócz zacisków hamulcowych i pasów bezpieczeństwa.

Mogłoby się wydawać, że taki samochód będzie nudny, ale zdecydowanie pasuje mu taki „mroczny charakter”. Tak skonfigurowany Porsche 718 Cayman GT4 RS wygląda bardzo agresywnie.

Porsche 718 Cayman GT4 RS
Porsche 718 Cayman GT4 RS fot. Autowelt Schweiz AG

Dla przypomnienia, za napęd w tym modelu odpowiada wolnossący silnik 6-cylindrowy o pojemności 4.0 litrów. Bokser ten generuje moc 500 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 450 niutonometrów.

Trafia to wyłącznie na tylną oś za pomocą 7-biegowej przekładni PDK. Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi tutaj 3,4 sekundy, a prędkość maksymalna to 315 km/h.

Porsche 718 Cayman GT4 RS
Porsche 718 Cayman GT4 RS fot. Autowelt Schweiz AG

Przegoniliśmy na torze wszystkie modele z oferty Porsche. “Za 718 GT4 RS można oddać nerkę”

W polskich salonach cennik Porsche 718 Caymana GT4 RS zaczyna się od kwoty 746 000 złotych. Auto widoczne na zdjęciach pojawiło się na fanpage dilera Autowelt Schweiz, ale niestety nie wiemy jaka jest jego cena.