Odebrał nowiutkie Porsche 718 Cayman GT4 RS. Przemalował je jeszcze tego samego dnia (wideo)

Ekscytacja związana z konfigurowaniem nowego auta potrafi być ogromna. Szczególnie wtedy, gdy masz możliwość zamówienia samochodu takiego jak przedstawione na załączonym nagraniu wideo.

To najbardziej hardkorowy wariant Porsche 718 Caymana, czyli GT4 RS. Jego premiera odbyła się pod koniec 2021 roku i nasz bohater właśnie odebrał swój egzemplarz.

Porsche obcięło dach Caymanowi GT4 RS. “718 Spyder RS będziesz jeździli w stoperach” (wideo)

Tworząc swoją wymarzoną specyfikację, zdecydował się na kolor Ruby Stone, czyli legendarną barwę z klasycznych Porsche 911. Niestety, gdy zobaczył auto na żywo, nie do końca mu się to spodobało.

Na szczęście, ma znajomych w firmie, która potrafi to dosyć szybko i bezboleśnie naprawić. Przemalowanie nowego auta nie byłoby dosyć mądre, ale oni mają na to interesujący sposób.

Jest to farba, którą nanosi się na oryginalnie pomalowany element. Działa to na podobnej zasadzie jak „PlastiDip”, z tym że jest dużo bardziej wytrzymałe i ma strukturę normalnego lakieru.

Oprócz zmiany koloru tworzy więc również warstwę ochronną, która zabezpiecza oryginalne panele karoserii. Właściciel GT4 RS zdecydował się na jeszcze bardziej szalony kolor z palety Lamborghini, który nieźle pasuje do dzikości tego modelu Porsche.

Przegoniliśmy na torze wszystkie modele z oferty Porsche. “Za 718 GT4 RS można oddać nerkę”

Za napęd odpowiada tam wolnossący, 6-cylindrowy bokser o pojemności 4.0 litrów. Generuje on 500 koni mechanicznych oraz 450 niutonometrów. Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi 3,4 sekundy a prędkość maksymalna to 315 km/h.