Zrobił z Audi RS6 “rodzinny bombowiec”. Od 0 do 100 km/h przyspiesza w 2,6 sekundy (wideo)

Mając pod domem tylko jedno miejsce garażowe, czasami bardzo trudno jest o wybór auta, którym je zapełnimy. Z jednej strony chcielibyśmy mieć sportową zabawkę, z drugiej natomiast potrzebujemy czegoś większego aby zmieścić całą rodzinę.

Doskonałym rozwiązaniem jest zatem zakup auta takiego jak Mercedes-AMG E 63 S 4MATIC+ w wersji kombi lub Audi RS6 Avant. Świetnie łączą one dużą praktyczność i wyśmienite osiągi.

Polak ulepszył Audi RS6-R od ABT. Teraz do 100 km/h przyspiesza w mniej niż 3 sekundy (wideo)

Pod maską widocznego na załączonym nagraniu Audi RS6 C8 pracuje podwójnie turbodoładowane V8 o pojemności 4.0 litrów. Seryjnie generowało ono 600 koni mechanicznych oraz 800 niutonometrów.

Teraz, po tym jak właściciel zastosował trochę zamian, mamy do czynienia z nieco większym potencjałem. Kierowca ma do dyspozycji pod prawą stopą 815 koni mechanicznych oraz 1000 niutonometrów momentu obrotowego.

Gość z Audi RS6 pokazał typkowi z Lamborghini, że źle wybrał. Rodzinne kombi dało czadu (wideo)

Co ciekawe, czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h skrócił się z deklarowanych przez producenta 3,6 sekundy do 2,6 sekundy. Rozpędzenie się od 100 do 200 km/h zajmuje teraz tylko 5,5 sekundy. Nieźle, jak na rodzinne kombi.