Tak przyspiesza najszybsza Corvette C8 na świecie. “Podczas ruszania staje dęba” (wideo)

Niektórzy miłośnicy modyfikacji mają w głowie tylko jeden cel. Sprawić, aby posiadany przez nich egzemplarz samochodu był najszybszym przedstawicielem tego modelu na świecie.

Im młodsze jest to auto, tym łatwiej to osiągnąć, gdyż nie ma jeszcze zbyt wielu „konkurentów”. Problem pojawia się natomiast z dostępnością części i tzw. „know-how”.

Stara Corvette C5 idealną bazą na terenówkę. “Spali gumę i przeprawi się przez rzekę” (wideo)

Właścicielowi widocznego na załączonym nagraniu samochodu udało się osiągnąć sukces. Jego Corvette C8 jest obecnie najszybszym egzemplarzem na kuli ziemskiej.

Dokonał tego między innymi dzięki zastosowaniu podwójnego turbodoładowania w 6.2 litrowym V8 o oznaczeniu LT2. Teraz jego silnik generuje 1521 koni mechanicznych, które są przekazywane na tylną oś.

Ustanowiony przez to auto rekord przejazdu 1/4 mili wynosi 8,83 sekundy. Na mecie Corvette C8 Twin Turbo osiągnęła prędkość prawie 260 km/h.

Niewiarygodne! Prawie zatopił nową Corvette, ale dał radę. “Laweciarz był gotowy” (wideo)

Jak przyznaje, korzysta z tego samochodu również na co dzień. Jego egzemplarz jest mułem testowym dla pakietu modyfikacji, który będzie wkrótce dostępny w sprzedaży.