Audi, Porsche i Corvette pokazały co potrafią. “To obecnie najlepsze wolnossaki na rynku” (wideo)

„Turbosprężarki są dla producentów, którzy nie potrafią budować silników”. Takie słowa możesz usłyszeć we wstępie do załączonego nagrania wideo.

Można się z tym zgadzać lub nie, ale wielu miłośników motoryzacji z jakiegoś powodu bardzo ceni sobie wolnossące jednostki napędowe. Na szczęście nadal na rynku mamy do czynienia z takimi autami.

Tesla miała nad M5 CS na mecie przewagę o długości sześciu autobusów szkolnych (wideo)

Autorzy nagrania zorganizowali wyścig kilku przedstawicieli tej grupy. Na linii startu stanęły: Corvette Z06, Porsche 911 GT3 992 oraz Audi R8 V10 Performance RWD Spyder.

Mamy tu zatem do czynienia kolejno z: 680-konnym V8, 510-konnym bokserem 6-cylindrowym i 570-konnym V10. Wynik wyścigu wcale nie układa się tak, jak można by się było tego spodziewać.

Na dokładkę, zwycięzca pojedynku musiał się zmierzyć z jeszcze jednym rywalem. Tym razem z motocyklem Ducati Panigale V4 SP2. Ponad 200 konny jednoślad ma wielką przewagę pod względem masy.

Warto obejrzeć całe nagranie, gdyż ujęcia i ich montaż robią ogromne wrażenie. Nie możemy się już również doczekać kolejnego odcinka, w którym wystąpi piekielnie mocne auto.