Peugeot 408 First Edition kupisz tylko online. W cenie dostaniesz wallboxa i kartę do ładowania

W połowie czerwca 2022 roku Francuzi zaprezentowali nam model, którego naprawdę niewielu się spodziewało. Mowa oczywiście o Peugeocie 408, czyli crossoverze z nadwoziem w stylu 5-drzwiowego coupe. Teraz otrzymaliśmy informację, że polscy klienci będą mogli zamówić go w specjalnej edycji FIRST EDITION. Trzeba się jednak spieszyć, gdyż istnieją pewne ograniczenia.

Peugeot 408
Peugeot 408

Będzie go można zarezerwować już od 5 września 2022 roku. Klienci muszą w tym celu odwiedzić stronę internetową, gdzie w zakładce SKLEP pojawi się Peugeot 408 First Edition.

Producent zapewnia, że każdy powinien sobie poradzić z tym zadaniem. W razie potrzeby, przed klawiaturą do dyspozycji będą dostępni doradcy online.

Peugeot 408
Peugeot 408

Auto będzie się wyróżniało maksymalnym dostępnym wyposażeniem i najmocniejszą wersją napędową. Będziemy tam mieli więc do czynienia z hybrydą typu plug-in.

1.6 litrowy silnik benzynowy, współpracujący z napędem elektrycznym, da kierowcy do dyspozycji 225 koni mechanicznych. Akumulatory o pojemności 12,4 kWh zapewniają około 50 kilometrów zasięgu.

W cenie auta w wersji First Edition klient otrzyma pakiet Electric Pack, w skład którego wchodzą następujące elementy:

– easy Wall Box – łatwą w obsłudze stację ładowania pojazdów elektrycznych (produkt jednofazowy, skalowany do 32 A, 7,4 kW, wyposażony w kabel o długości 5 m i wtyczkę typu 2),

– przedpłaconą kartę do publicznych ładowarek największej sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych w Europie Środkowo-Wschodniej – GreenWay, umożliwiającą pobranie 200 kWh energii oraz 24/7 dostęp do Centrum Wsparcia GreenWay.

Peugeot 408
Peugeot 408

Polska cena Peugeota 408 Plug-In Hybrid 225 First Edition nie została jeszcze ujawniona. Znamy natomiast europejską kwotę, która wynosi 50 800 euro. Według obecnego kursu jest to około 240 000 złotych.