Nie ma drugiego takiego Ferrari F40 na świecie. Właściciel chce go sprzedać

Statystyki dotyczące jednego z najbardziej ikonicznych modeli Ferrari znają już chyba wszyscy. Tego samochodu nie da się pomylić z żadnym innym, a jego wizerunek nadal wisi na ścianach wielu miłośników motoryzacji. F40 powstało w liczbie 1315 egzemplarzy, a za napęd odpowiada tam 2.9 litrowa jednostka V8 biturbo. Generuje ona moc 478 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 577 niutonometrów.

Ferrari F40
Ferrari F40

Egzemplarz widoczny na załączonych zdjęciach jest jednak nieco odmienny. Po pierwsze, nie jest to drogowe F40, a wyścigowa wersja Competizione, której zbudowano tylko 10 egzemplarzy.

Po drugie, karoserii nie pokrywa charakterystyczny czerwony lakier Rosso Corsa. Tutaj zdecydowano się przemalować auto na szaro, a konkretnie kolorem Grigio Nardo. To jednak nie koniec niespodzianek.

Właściciel postanowił pomajstrować też przy silniku, aby zwiększyć jego moc. Teraz, w zależności od danego setupu, ten egzemplarz F40 Competizione oferuje kierowcy moc od 700 do nawet 1000 koni mechanicznych.

Ferrari F40
Ferrari F40

Aby jeszcze sprawniej poruszać się po torze wyścigowym, na pokładzie F40 pojawiło się kilka usprawnień. Jest nowy spojler, wyścigowe fotele, pneumatyczne podnośniki oraz dodatkowy panel sterowania.

Tak zmodyfikowane Ferrari F40 zostało teraz przeznaczone do sprzedaży. Ceny niestety nie znamy, jest ona ujawniana tylko potencjalnym klientom.