Honda Civic Type R (2022) oficjalnie. Najszybsza i ostatnia taka generacja w historii marki (wideo)

Oto jest, długo wyczekiwana przez wszystkich fanów marki, nowa Honda Civic Type R. Hot hatch ten od lat plasuje się w czołówce tego segmentu i teraz Japończycy również nie mogli tego zepsuć.

Wygląd 11 generacji Type R nie jest dla nas zaskoczeniem. Honda od jakiegoś czasu publikuje zdjęcia i nagrania z zamaskowanym egzemplarzem, ale doskonale można było na tych materiałach zauważyć różnice względem seryjnego auta.

2022 Honda Civic Type R
2022 Honda Civic Type R

Premiera Hondy Civic Type R już w czerwcu. To będzie ostatni taki samochód w historii marki

Są przemodelowane zderzaki, wielki spojler na klapie bagażnika, trzy końcówki układu wydechowego i większe felgi. Wewnątrz mamy czerwone fotele kubełkowe, sportową kierownicę, oraz drążek manualnej skrzyni biegów.

Tak, jest to auto wyłącznie dla tych, którzy uwielbiają manualnie zmieniać przełożenia. Tylko taki rodzaj dźwigni z mechaniczną szperą będzie dostępny w Hondzie Civic Type R.

2022 Honda Civic Type R
2022 Honda Civic Type R

Jest on połączony z 2.0 litrowym silnikiem turbodoładowanym, ale nie wiemy o jakiej mocy. Producent powiedział jedynie, że jest ona wyższa niż w poprzedniku. Tam mieliśmy do czynienia z mocą 320 koni mechanicznych.

Szkoda, że Japończycy nie pochwalili się żadnymi konkretnymi danymi. Nie wiemy nawet jak sprawnie auto przyspiesza od 0 do 100 km/h, oraz jaka jest prędkość maksymalna.

2022 Honda Civic Type R
2022 Honda Civic Type R

Honda Civic Type R (2023) pobiła rekord kółka na torze Suzuka. Premiera już wkrótce (wideo)

Nowa Honda Civic Type R ma trafić na rynek jesienią tego roku. Cennik poznamy bliżej tego okresu. Jest to niestety ostatnia spalinowy generacja tego hot hatcha.