Honda Civic Type R (2023) pobiła rekord kółka na torze Suzuka. Premiera już wkrótce (wideo)

Niedawno odbyła się polska premiera nowej, 11 już generacji Hondy Civic, przeznaczonej na rynek europejski. Teraz Japończycy po raz kolejny podkręcają atmosferę wokół jej sportowej odmiany.

Nowy Civic Type R powinien zadebiutować w tym roku. W sieci nie brakuje popisów grafików komputerowych, którzy wirtualnie zdjęli kamuflaż z zamaskowanych egzemplarzy testowych.

Honda nie pozwala zapomnieć o nowym Civicu Type R. Mamy kolejne zdjęcia z testów na torze

Tym razem Honda pochwaliła się szybkością i skutecznością pokonywania zakrętów przez nową odsłonę Type R. Za jego kółkiem udało się ustanowić nowy rekord toru Suzuka, oczywiście dla aut przednionapędowych.

Do tej pory na pierwszym stopniu podium znajdowała się tam Honda Civic Type R 10 generacji z czasem 2:23,993. Nowa odsłona hot hatcha urwała z tego prawie sekundę.

Honda Civic Type R (2023) dosłownie skacze na Ringu. Kierowcy testowi nie mają litości (wideo)

Ostatecznie udało się uzyskać wynik 2:23,120. Najprawdopodobniej moc 2.0 litrowego silnika nie uległa zmianie. Nadal będziemy mieli do dyspozycji 320 koni mechanicznych i około 400 niutonometrów momentu obrotowego. Pewna jest natomiast obecność ręcznej skrzyni biegów.