Toyota GR Corolla (2022) oficjalnie. Ma trzy końcówki wydechu, a 1.6 l silnik generuje 300 KM

Toyota Corolla mało komu kojarzy się ze sportem i wyścigowymi emocjami. Wkrótce może się to zmienić, gdyż ten japoński producent właśnie zaprezentował zupełnie nowy wariant tego modelu.

1 kwietnia w nocy odbyła się premiera Toyoty GR Corolla. Samochód ten wygląda naprawdę rasowo. Wrażenie robią chociażby trzy końcówki układu wydechowego, które umieszczono na całej szerokości tylnego dyfuzora.

Toyota GR Corolla
Toyota GR Corolla

Toyota GR Yaris z nową skrzynią biegów. Do oferty dołączy wkrótce 8-stopniowy automat

Oprócz tego mamy tu oczywiście poszerzone nadkola, nowe zderzaki, lotki i większe felgi. Całość robi piorunujące wrażenie i z pewnością przyciągnie wielu klientów.

Niestety, od razu możemy Cię zasmucić informacją, że Toyoty GR Corolli nie uświadczysz w polskich, ani nawet europejskich salonach. Japończycy twierdzą, że na każdym z rynków chcą oferować maksymalnie trzy auta GR, a my już właśnie tyle ich mamy: GR 86, GR Supra oraz GR Yaris.

Toyota GR Corolla
Toyota GR Corolla

Pod maską Corolli pracuje 1.6 litrowa, 3-cylindrowa jednostka benzynowa znana z GR Yarisa. Tutaj generuje ona jednak nieco więcej, bo 300 koni mechanicznych oraz 370 niutonometrów momentu obrotowego.

Przekazywane jest to na wszystkie cztery koła za pomocą 6-biegowej skrzyni manualnej. Kierowca może regulować rozkład momentu obrotowego między osiami w stosunku: 60:40, 50:50, a nawet 30:70.

Niestety Toyota nie pochwaliła się osiągami, więc nie wiemy jak szybkie jest to auto. Wiemy natomiast, że waży 1474 kilogramy, co jest całkiem niezłym wynikiem.

Toyota GR Corolla
Toyota GR Corolla

Polacy poprawili brzmienie silnika Toyoty GR Yaris. Zyskali dodatkową moc i moment (wideo)

Toyota GR Corolla pojawi się w salonach jeszcze jesienią tego roku. Jak już jednak wspominaliśmy, niestety nie stanie się tak w Polsce. Wielka szkoda.