Toyota GR Yaris z nową skrzynią biegów. Do oferty dołączy wkrótce 8-stopniowy automat

Kiedy Toyota wypuściła na rynek sportową odmianę swojego kompaktowego Yarisa, praktycznie wszystkim „kopary opadły”. Mało kto spodziewał się, że Japończycy zbudują tak dobre auto.

GR Yaris bez przerwy zbiera pozytywne opinie od osób, które miały okazję się nim przejechać. Niewielkie autko z bardzo mocnym silnikiem i napędem na wszystkie koła prowadzi się jak po szynach.

Nie możesz dorwać konsoli PlayStation 5? Kup Toyotę Yaris GR Sport, a dostaniesz ją za darmo

Pod maską znajdziesz tam 1.6 litrowy silnik 3-cylindrowy, który generuje 261 koni mechanicznych oraz 360 niutonometrów momentu obrotowego. Przekazuje on moc na obie osie za pomocą 6-biegowej skrzyni manualnej.

Wkrótce może się to jednak zmienić. Właśnie podczas imprezy Toyota Gazoo Rally Racing Challenge pojawił się prototypowy egzemplarz z nową przekładnią.

Toyota GRMN Yaris
Toyota GRMN Yaris

Jest to 8-stopniowy automat, który ma zapewnić jeszcze szybszą jazdę, a także lepszą ekonomię. Nie ma jeszcze na temat tego rozwiązania niestety zbyt wielu informacji.

Uwaga na latające Toyoty GR Yaris. Wszystko przez słaby refleks gościa z Nissana GT-R (wideo)

Skoro jednak taki model pojawił się publicznie, możemy się spodziewać komunikatów w najbliższym czasie. Być może GR Yaris z automatem zadebiutuje jeszcze w tym roku.