Tego silnika pod maską Audi już nie uświadczysz. To ostatnie tak brzmiące RS4 w historii (wideo)

Możemy już tylko wspominać czasy, w których nie obowiązywało aż tak wiele ograniczeń i producenci mogli tworzyć naprawdę emocjonujące samochody. Niestety, to już nigdy nie wróci.

Jednym z ostatnich aut, które załapały się jeszcze na „większy luz” jest z pewnością Audi RS4 B8 po liftingu. Właśnie taki samochód jest bohaterem załączonego nagrania wideo.

Teraz jego Audi RS4 jest tak samo szybkie jak RS6. Wydał na to 160 tysięcy złotych (wideo)

Bardzo elegancka karoseria, w praktycznym wydaniu Avant, polakierowana została na specjalne zamówienie. Klient wybrał kolor Designo Mysticblue Pearleffect. Prezentuje się to obłędnie.

Pod maską pracuje aż 8-cylindrowy motor wolnossący, który ma pojemność 4.2 litra. Generuje on moc 450 koni mechanicznych oraz moment obrotowy 430 niutonometrów. Trafia to na wszystkie koła za pomocą układu Quattro.

Producent zapewnia przyspieszenie do 100 km/h w 4,7 sekundy. Według pomiarów wykonanych przez autorów nagrania, udało się uzyskać jeszcze lepszy wynik, a mianowicie 4,55 sekundy.

Objechał nowe Audi RS4 czarnym BMW M340i. Wystarczyło zainwestować 3 tys. zł (wideo)

Obecnie pod maskę Audi RS4 B9 trafia już zaledwie 2.9 litrowe V6. Oferuje ono tę samą moc i jest jeszcze szybsze, gdyż robi setkę w 4,1 sekundy, no ale nie brzmi już tak donośnie jak poprzednik.