Tak mógłby wyglądać elektryczny odpowiednik Audi RS6 Avant. 646 KM i 3,2 s do 100 km/h

Pomijając w gamie Audi model R8, najszybszym obecnie oferowanym samochodem z czterema pierścieniami jest elektryczny RS e-tron GT. To 4-drzwiowy sedan, który swoimi osiągami powala na kolana.

Audi RS e-tron GT posiada dwa silniki elektryczne, które oferują kierowcy 646 koni mechanicznych oraz 830 niutonometrów momentu obrotowego. Dzięki temu sprint do 100 km/h zajmuje tylko 3,2 sekundy.

Audi RS e-tron GT Avant
Audi RS e-tron GT Avant fot. sugardesign_1

Audi Q4 Sportback e-tron 50 quattro. Niemiecki elektryk przejedzie ponad 400 km i ma 299 KM

Już niedługo na rynku powinien się pojawić następca popularnego modelu RS6. Obecnie pod jego maską montowany jest 4.0 litrowy silnik V8, który generuje 600 koni mechanicznych i 800 niutonometrów. Przyspieszenie do 100 km/h trwa 3,6 sekundy.

Na załączonych grafikach, przygotowanych przez @sugardesign_1 możesz zobaczyć jak mogłoby wyglądać Audi RS e-tron GT w wersji Avant. Wydaje się, że mógłby to być idealny elektryczny następca dla RS6.

Audi RS e-tron GT Avant
Audi RS e-tron GT Avant fot. sugardesign_1

Z jakim wydechem Audi RS6 Avant C7 brzmi najlepiej? Wybór jest bardzo szeroki (wideo)

Jesteśmy gotowi stwierdzić, że taki rodzaj nadwozia wygląda nawet lepiej niż obecnie dostępny w salonach sedan. Wydaje nam się, że taki elektryk, który oferuje baterie o pojemności 83,7 kWh netto, cieszyłby się sporym powodzeniem.