Oszczędny elektryczny maluch dla dostawców. Opel Rocks-e Kargo przejedzie 75 kilometrów

Do niektórych zadań transportowych nie potrzebujemy wcale dużych samochodów. Zawody takie jak: dostawca pizzy czy lokalny kurier mogą się zadowolić najmniejszymi autami na rynku.

Teraz z propozycją specjalnie dla nich wychodzi Opel, który zaprezentował model Rocks-e Kargo. To bardzo małe auto elektryczne zbudowane właśnie z myślą o tego typu transportach.

Opel Rocks-e Kargo
Opel Rocks-e Kargo

Nowy Opel Astra już przyciągnął uwagę tunerów. Irmscher pokazał pierwszy pakiet stylistyczny

Wewnątrz znajdziesz tylko jeden fotel i 400 litrów przestrzeni bagażowej. Przewieziesz tam przedmioty o długości do 120 centymetrów i masie do 140 kilogramów.

Auto mierzy 241 centymetrów długości i 139 centymetrów szerokości. Bez problemu zmieścisz się więc w każdym miejscu parkingowym, a manewrowanie ułatwi promień zawracania wynoszący 7,2 metra.

Opel Rocks-e Kargo
Opel Rocks-e Kargo

Za napęd odpowiada silnik elektryczny o stałej mocy 8 koni mechanicznych. Podczas przyspieszania moc ta chwilowo może wzrosnąć do 12 koni mechanicznych.

Opel Insignia i Crossland następnej generacji będą elektryczne. Niemcy prezentują swoje plany

Akumulator ma pojemność 5.5 kWh, co zapewnia miejski zasięg na poziomie około 75 kilometrów. Niestety nie znamy jeszcze ceny ani daty wprowadzenia tego modelu do oferty.