Klienci Lexusa ustawią się w kolejce. Tylko 80 osób będzie mogło kupić taki wariant LC 500

Już w kwietniu europejscy klienci Lexusa będą mogli powalczyć o możliwość zakupu limitowanej edycji modelu LC. Wersja Hokkaido Edition wyróżnia się kolorystyką i kilkoma wyjątkowymi akcentami.

Z zewnątrz rozpoznasz ten wariant po 21-calowych felgach, zmodyfikowanych tylnych lampach oraz przyciemnionych chromach na całym nadwoziu. Auto będzie dostępne w czterech kolorach lakieru: Flare Red, Sonic Platinum, F White oraz Graphite.

Lexus LC 500 Hokkaido Edition
Lexus LC 500 Hokkaido Edition

Teraz doposażysz Lexusa LC500 w nowy spojler. Kształt nawiązuje do lotnictwa wyścigowego

W środku znajdziesz czarno-czerwoną skórzaną tapicerkę i specjalną tabliczkę z numerem seryjnym. Kolorystyka była inspirowana wulkaniczną charakterystyką wyspy Hokkaidō, skąd zaczerpnięto nazwę tego wariantu Lexusa LC.

Klient będzie mógł wybrać między hybrydowym wariantem LC 500h z 3.5 litrowym silnikiem V6, oraz benzynowym LC 500 z 5.0 litrowym V8 pod maską. W tym pierwszym przypadku moc wynosi 359 koni mechanicznych, w drugim 477.

Lexus LC 500 Hokkaido Edition
Lexus LC 500 Hokkaido Edition
Lexus LC 500 Hokkaido Edition
Lexus LC 500 Hokkaido Edition

Tak wygląda następca Lexusa LFA. Zabraknie głośnego V10, ale “setkę” zrobisz w 2 sekundy

Japończycy ograniczyli produkcję do zaledwie 40 egzemplarzy Coupe i 40 egzemplarzy Convertible, warto więc się pospieszyć. Niestety nie znamy ceny Lexusa LC Hokkaido Edition.