Teraz doposażysz Lexusa LC500 w nowy spojler. Kształt nawiązuje do lotnictwa wyścigowego

Już niedługo europejscy klienci Lexusa, którzy mają w planach zakup modelu LC, będą mieli okazje zamówienia auta z wyjątkowym spojlerem. Będzie on dostępny tylko przez ograniczony czas. Jest to efekt współpracy z japońskim pilotem akrobacyjnym Yoshihide “Yoshi” Muroya. Wspólnie działają oni od 2016 roku. Lexus pomógł w rozwoju części aerodynamicznych samolotu biorącego udział w mistrzostwach Red Bull Air Race.

Skrzydło umieszczone na klapie bagażnika Lexusa wykonano z wzmocnionego włóknem węglowym tworzywa. Spojler mierzy 2 metry szerokości i swoim kształtem nawiązuje oczywiście do elementów wykorzystywanych w lotnictwie.

Lexus LC500h
Lexus LC500h

Lotka podobno nie zwiększa mocno docisku, co mogłoby spowodować obniżenie prędkości maksymalnej, ale dosyć znacznie stabilizuje auto podczas jazdy w zakrętach.

Niestety nie poznaliśmy jeszcze ani ceny dorzucenia tej opcji do naszego Lexusa LC, ani dokładnej daty wprowadzenia spojlera do oferty programu Bespoke Build.

Obecnie w gamie modelu LC znajdują się dwa warianty napędowe. Hybryda LC500h, oparta o 3.5 litrowe V6, generująca 299 koni mechanicznych, oraz benzynowe, 5.0 litrowe V8 w LC500, które oferuje 464 konie mechaniczne.

Źródło: Lexus