Honda Civic e:HEV hatchback (2022) oficjalnie. Pod maską hybryda 2.0 o mocy 184 KM (wideo)

Zwieńczając proces elektryfikacji gamy Hondy w Europie, oraz świętując 50-lecie modelu Civic w wersji hatchback, japoński producent w końcu pokazał auto przeznaczone na nasz rynek. Oto jego europejska odmiana.

Honda Civic będzie w Polsce dostępna tylko jako hatchback i tylko z napędem hybrydowym e:HEV. Pierwsze samochody pojawią się na drogach jesienią tego roku, ale już teraz możesz wyrażać zainteresowanie zakupem 11 generacji Civica.

2022 Honda Civic e:HEV hatchback
2022 Honda Civic e:HEV hatchback

Honda nie pozwala zapomnieć o nowym Civicu Type R. Mamy kolejne zdjęcia z testów na torze

Pod maską pracuje 2.0 litrowa, 4-cylindrowa, turbodoładowana jednostka benzynowa i dwa silniki elektryczne na przedniej osi. Łącznie kierowca dostaje do dyspozycji 184 konie mechaniczne i 315 niutonometrów momentu obrotowego.

Pod tylną kanapą umieszczono inteligentny zespół akumulatorów, a cała moc przekazywana jest na przednie koła za pomocą bezstopniowej przekładni e-CVT.

Cztery tryby jazdy: Eco, Normal, Sport oraz Individual pozwolą na dostosowanie charakteru auta do potrzeb osoby siedzącej za kółkiem. Według WLTP nowa Honda Civic ma spalać poniżej 5 litrów benzyny na każde 100 kilometrów.

2022 Honda Civic e:HEV hatchback
2022 Honda Civic e:HEV hatchback

W aucie obecny jest pakiet Honda Sensing, czyli zestaw asystentów kierowcy. Nowa kamera zamontowana z przodu pozwala na jeszcze lepsze i szybsze rozpoznawanie znaków, krawędzi jezdni, oznakowania pionowego, oraz innych uczestników ruchu.

Jest też asystent jazdy w korku, monitorowanie martwego pola i ruchu poprzecznego. Tak bogatej listy układów wspomagania jeszcze w Civicu nie było.

2022 Honda Civic e:HEV hatchback
2022 Honda Civic e:HEV hatchback

Honda Civic Type R (2023) dosłownie skacze na Ringu. Kierowcy testowi nie mają litości (wideo)

Nie znamy jeszcze niestety polskiego cennika nowej Hondy Civic e:HEV Hatchback. Zostanie on zaprezentowany bliżej rynkowego debiutu, czyli zapewne jeszcze latem tego roku.