Honda nie pozwala zapomnieć o nowym Civicu Type R. Mamy kolejne zdjęcia z testów na torze

Honda nie zwalnia tempa i po raz kolejny nie pozwala swoim fanom zapomnieć o nadchodzącym Civicu Type R. Bazujący na 11 generacji japońskiego hatchbacka model zadebiutuje już wkrótce.

Tym razem mamy kilka zdjęć z testów przeprowadzanych na słynnym torze Suzuka, na którym odbywają się między innymi Grand Prix Formuły 1.

2023 Honda Civic Type R
2023 Honda Civic Type R

Honda Civic Type R (2023) dosłownie skacze na Ringu. Kierowcy testowi nie mają litości (wideo)

Razem ze zdjęciami nie przedstawiono żadnych nowych informacji, ale z pewnością ucieszą one oko miłośnika japońskiej marki, który czeka już z niecierpliwością na nowego Civica Type R.

Auto będzie nieco dłuższe i szersze od poprzednika. Ma się też charakteryzować większą sztywnością nadwozia. Pod maskę trafi 2.0 litrowa, turbodoładowana jednostka benzynowa.

2023 Honda Civic Type R
2023 Honda Civic Type R

Będzie generowała około 320 koni mechanicznych i ponad 400 niutonometrów momentu obrotowego. W tunelu środkowym, najprawdopodobniej po raz ostatni, pojawi się drążek manualnej skrzyni biegów.

Nowa Honda Civic Type R (2023) zrzuciła kamuflaż. Wiemy jak wygląda w całej okazałości

Będzie to ostatnia szansa na zakup spalinowej wersji Civica Type R. Kolejna generacja najprawdopodobniej będzie już napędzana silnikiem elektrycznym.