Audi rozważa wprowadzenie pickupa do oferty. Nowy VW Amarok będzie świetną podstawą

Niedawno, podczas wywiadu udzielonego dla redakcji Autocar, CEO Audi, Markus Duesmann wypowiedział słowa, które zaciekawiły wszystkich dziennikarzy. Niemiecki producent rozważa zbudowanie zupełnie nowego rodzaju auta. Miałby to być pierwszy w historii pickup z czterema pierścieniami w grillu. Markus stwierdził, że niczego nie obiecuje, ale Audi mocno zastanawia się nad czymś takim.

  • Audi planuje wprowadzenie do sprzedaży modelu, jakiego jeszcze nie było
  • Mógłby to być pierwszy pickup z czterema pierścieniami w grillu
  • W sieci pojawiło się kilka renderów, dzięki którym możemy sobie wyobrazić jego wygląd

Jako że Audi należy do grupy VAG, taki model mógłby być bardziej luksusowym bliźniakiem nowego Volkswagena Amaroka. Ten z kolei powstaje we współpracy z Fordem i dzieli technologię z nowym Rangerem.

Jak mógłby wyglądać pierwszy pickup od Audi?

W związku z takimi plotkami, w sieci pojawiły się pierwsze renderingi. Mogą nam one pomóc w wyobrażeniu sobie, jak mogłoby wyglądać takie auto.

Nie tylko jeden grafik komputerowy postanowił wykorzystać swój wolny czas, aby narysować coś ciekawego w programie graficznym. Jedna z pierwszych propozycji wygląda nieco przestarzale, gdyż zdecydowano się na wykorzystanie przedniej części nadwozia z Audi Q8 pierwszej generacji sprzed faceliftingu.

Reszta samochodu to już po prostu skopiowany żywcem Ford Ranger, co nie do końca pasuje do produktów marki premium z Ingolstadt. Jestem przekonany, że Niemcy przygotują coś bardziej ekscytującego.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez KDesign AG – (@kdesignag)

W przypadku drugiej propozycji autor mocniej się postarał i całość wygląda już zdecydowanie lepiej i bardziej nowocześnie. Tutaj nie zostały wykorzystane elementy z gotowych modeli, a wszystko narysowano od podstaw.

Widzimy dużo bardziej proste kształty, nowoczesne reflektory LED, wyraziste zderzaki oraz ogromny grill singleframe. Boczna część nadwozia prezentuje się bardzo „czysto” i elegancko.

Tego typu bryła z pewnością spodobałaby się wielu klientom marki Audi, Być może również przekonałaby kilka osób rozglądających się za Amarokiem do zakupu czegoś z nieco wyższej klasy.

Jeśli Audi ostatecznie wprowadzi pickupa na rynek, pozostaje mieć nadzieję, że nie skończy on tak jak Mercedes-Benz Klasy X. Roboczy wóz ze Stuttgartu, który bazuje na technologii Nissana, produkowano jedynie przez 2,5 roku, od listopada 2017 do maja 2020.

Od tego typu zapowiedzi do debiutu auta z pewnością jeszcze bardzo długa droga. Warto jednak wiedzieć, że niemiecki producent ma takie plany i prawdopodobnie pickup Audi pojawi się w końcu w ofercie.

Źródło: kdesignag, SRK Designs, motofilm.pl