Oto nowy Volkswagen Amarok (2023). Jest szansa na wariant R z benzynowym 3.0 V6

Po prezentacji nowej generacji Forda Rangera przyszła pora na podkręcanie atmosfery ze strony Volkswagena. Jak już wiemy, tych dwóch producentów podejmuje dosyć intensywną współpracę.

Na bazie nowego Rangera powstanie bowiem druga odsłona VW Amaroka. W sieci pojawiły się pierwsze grafiki zapowiadające jego wygląd zewnętrzny i wewnętrzny.

Nowy Ford Ranger (2022) oficjalnie. Pickup stał się większy i zyskał 3.0 litrowy silnik V6 (wideo)

Jak można się było spodziewać, kilka elementów w obu autach będzie wspólnych. Pickupy będą miały na przykład takie same drzwi. Wewnątrz też znajdzie się trochę podobnych rozwiązań.

2023 Volkswagen Amarok
2023 Volkswagen Amarok

W centralnej części deski rozdzielczej Amaroka widać wielki ekran systemu inforozrywki, który po raz pierwszy w Volkswagenie jest ustawiony pionowo. Tak samo jak w Rangerze.

O silnikach nic oficjalnie jeszcze nie wiemy, ale najprawdopodobniej będą one takie same jak w Fordzie. Znajdziemy tam zatem 2.3 litrową jednostkę benzynową, 2.0 litrowego diesla w dwóch wariantach mocy oraz 3.0 litrowe, wysokoprężne V6.

Istnieje też prawdopodobieństwo zamontowania pod maską benzynowego V6. Taki wariant mógłby być dostępny w Rangerze Raptor oraz Amaroku R. Ale to póki co tylko domysły.

Wiemy już jak będzie wyglądał nowy Ford Ranger Raptor. Na ten wariant czeka wielu klientów

Nowy Volkswagen Amarok II generacji zadebiutuje w drugiej połowie przyszłego roku i pojawi się w salonach w ostatnich miesiącach 2022. Produkcja będzie się odbywała w RPA oraz w Argentynie, a nie jak do tej pory w Hannoverze.