Ponad 1100-konny Aston Martin Valkyrie czeka na odbiór. Ktoś się postarał przy konfiguracji

Aston Martin od kilku tygodni przeprowadza dostawy modelu Valkyrie do pierwszych klientów. Ta wyścigówka z homologacją drogową robi piorunujące wrażenie gdy pojawia się na ulicy.

Mogliśmy już zobaczyć pierwsze nagrania, na których właściciel wybrał się na przejażdżkę po okolicy. Na tle standardowych samochodów Aston wygląda jak statek kosmiczny.

Aston Martin Valkyrie
Aston Martin Valkyrie

Pierwsze egzemplarze Aston Martina Valkyrie na ulicach. “Przy VW Polo wygląda jak UFO” (wideo)

Za napęd Valkyrie odpowiada 6.5 litrowy silnik V12, który generuje moc 1174 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 900 niutonometrów. Sprint do 100 km/h zajmuje 2,5 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi ponad 400 km/h.

Klienci mieli bardzo szerokie możliwości jeśli chodzi o konfigurację tego modelu. Jeden z interesujących egzemplarzy czeka właśnie na odbiór w salonie w Oslo.

Karoserię pomalowano lakierem Supernova Red. Dla kontrastu pojawiło się też sporo nielakierowanych elementów karbonowych. Całość robi naprawdę świetne wrażenie.

Aston Martin Valkyrie
Aston Martin Valkyrie

Oto Aston Martin Valkyrie Spider. 11,5 tysiąca obrotów przy 330 km/h bez dachu (wideo)

Aston Martina Valkyrie mogło kupić tylko 150 osób. Dla każdej z nich cena bazowego egzemplarza wynosiła około 11 milionów złotych. Mimo to, auto sprzedało się momentalnie.