Brak dostępności półprzewodników? Dla Bentley’a to nie problem. Rekord sprzedaży w 2021 roku

Od dłuższego czasu producenci borykają się z problemem braku wydajności linii montażowych. Brakuje półprzewodników, co skutecznie hamuje proces budowy kolejnych egzemplarzy samochodów.

Mogłoby się wydawać, że wszyscy odnotują drastyczne spadki w 2021 roku. Jak widać, nie dotyczy to wszystkich. Bentley zamknął ubiegły rok w bardzo dobrym nastroju.

Mulliner Bentley Bentayga Outdoor Pursuits. Tylko 11 osób pojedzie nim na ryby i na grzyby

W 2021 roku aż 14 659 egzemplarzy samochodów marki Bentley trafiło do nowych właścicieli. To wynik o 31 procent lepszy, niż w 2020 roku.

Bentley Bentayga Mulliner Outdoor Pursuits
Bentley Bentayga Mulliner Outdoor Pursuits

Najchętniej kupowanym modelem była oczywiście Bentayga. Aż 40% klientów wyjeżdżało tym autem z salonu, z czego 20% było wariantem hybrydowym.

Drugim w kolejności najpopularniejszym modelem był Continental GT, z czego 60% to odmiany Coupe. Flying Spur zajął trzecie miejsce z wynikiem 27%. Najprawdopodobniej zmieni się to w tym roku, ze względu na wprowadzenie wersji hybrydowej.

Bentley Bentayga Hybrid po liftingu (2021): model PHEV przejedzie prawie 900 kilometrów bez tankowania

Co ciekawe, to nie Chiny, a Stany Zjednoczone zaimportowały najwięcej samochodów. W USA pojawiło się 4 212 nowych sztuk Bentleya, w Chinach z kolei 4 033 egzemplarze.