Bentley Bentayga Hybrid po liftingu (2021): model PHEV przejedzie prawie 900 kilometrów bez tankowania

Marka Bentley od dłuższego czasu przymierza się do zelektryfikowania wszystkich swoich modeli i zaprezentowania pierwszego w pełni elektrycznego samochodu w 2025 roku. Biorąc pod uwagę bardzo ważną rolę hybrydowej Bentaygi w ofercie, lifting najbardziej przyjaznego środowisku wariantu nie jest dla nas zaskoczeniem. Co istotne, jest to pierwsza z dwóch wersji Bentaygi PHEV, które zostaną wprowadzone do sprzedaży w 2021 roku.

Bentley Bentayga Hybrid (2021) chowa w sobie połączenie silnika benzynowego o pojemności 3.0 l z jednostką elektryczną. Łączna moc tego zestawu wynosi 443 koni mechanicznych oraz 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Układ hybrydowy typu plug-in zapewnia zasięg elektryczny do 50 kilometrów i łączny zasięg do 862 kilometrów.

> Bentley Bentayga Speed po liftingu (2021): tak dobrych hamulców w Bentleyu jeszcze nie było

Według zapewnień producenta, nowa bateria o pojemności 17,3 kWh wytrzyma 160 tysięcy kilometrów lub 8 lat ciągłej eksploatacji. Pełne naładowanie akumulatora zajmuje około dwóch i pół godziny. Bentayga Hybrid została wyposażona w system Bentley Hybrid Efficiency Navigation, który „wyznacza granicę” między jazdą w trybie elektrycznym i hybrydowym. System został skonstruowany z myślą o przekonaniu kierowcy do pozostania w trybie EV (elektrycznym).

Bentley Bentayga Hybrid (PHEV) 2021
Bentley Bentayga Hybrid (PHEV) 2021: przód
Bentley Bentayga Hybrid (PHEV) 2021
Bentley Bentayga Hybrid (PHEV) 2021
Bentley Bentayga Hybrid (PHEV) 2021
Bentley Bentayga Hybrid (PHEV) 2021: wnętrze

Ulepszenia na 2021 roku obejmują również dodanie bezprzewodowej obsługi Apple Carplay i Android Auto, w pełni cyfrowy zestaw wskaźników oraz nowy 10,9-calowy ekran do obsługi systemu informacyjno-rozrywkowego z powłoką przeciwodblaskową.

> Bentley Bentayga 2021 oficjalnie: z tyłu światła z Continentala GT, dostępna wersja 7-osobowa