Ma 504 km zasięgu i moc 598 KM. Porsche Taycan GTS Sport Turismo (2022) oficjalnie (wideo)

Na targach motoryzacyjnych w Los Angeles nie mogło się obyć bez elektrycznych nowości na stoisku Porsche. Gama Taycana ponownie się poszerzyła, tym razem o trzecią wersję nadwoziową.

Taycan Sport Turismo to auto w stylu kombi, wyglądające niemalże identycznie jak Cross Turismo, ale brakuje mu off-roadowych akcentów stylistycznych i podniesionego zawieszenia.

Postawili Porsche Taycana Turbo S obok nowego Audi RS6. A myślał, że ma szybkie auto (wideo)

Auto będzie dostępne w zupełnie nowym wariancie GTS. Zawita on oczywiście również do standardowej wersji Taycana. Kierowca otrzymuje tam do dyspozycji 598 koni mechanicznych, ale tylko podczas korzystania z funkcji Launch Control.

Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje 3,7 sekundy, a prędkość maksymalna to 250 km/h. Nie brakuje oczywiście sportowych akcentów i charakterystycznego czerwonego koloru, z którego znane są auta oznaczone literkami GTS.

Jednocześnie, Porsche Taycan GTS jest pierwszym wariantem w gamie, którego zasięg (WLTP) przekroczył 500 kilometrów. Dokładnie będziemy w stanie przejechać ich 504.

Porsche Taycan Turbo S robił co mógł. Nawet na mokrej nawierzchni nie miał szans z 911 (wideo)

W salonach auta pojawią się na wiosnę, zamówienia można składać już teraz. Cena Porsche Taycana GTS zaczyna się od 574 000 złotych, a Taycana GTS Sport Turismo od 578 000 złotych.