Ford GT 64 Heritage Edition (2021) nawiązuje do pierwszych prototypów Forda GT40 z 1964

W sieci robi się szum na temat potencjalnej finalnej edycji Forda GT, która być może otrzyma zupełnie nową, 8-cylindrową jednostkę napędową. W pobliżu fabryki uchwycono bowiem tajemniczy prototyp, w którego tylnej części nadwozia można zauważyć spore zmiany mechaniczne. Mówi się, że pod maskę trafi tam 7.3 litrowy silnik V8.

Ford GT 64 Heritage Edition
Ford GT 64 Heritage Edition

Takie samochody testowe wykorzystywane są przez producentów od zawsze. Przed wprowadzeniem auta na rynek trzeba przecież w jakiś sposób przetestować podzespoły.

Na część jednego z takich prototypów Ford zaprezentował dzisiaj specjalną edycję modelu GT. Póki co, jeszcze ze standardowym silnikiem 3.5 V6 EcoBoost o mocy 669 koni mechanicznych.

Ford GT 64 Heritage Edition
Ford GT 64 Heritage Edition

Ford GT ’64 Heritage Edition nawiązuje do pierwszych aut testowych z połowy lat 60 ubiegłego wieku. Podobieństwa dotyczą głównie sposobu malowania. Mamy zatem kremowe nadwozie oraz kilka czarnych elementów. Wewnątrz króluje niebieska alcantara.

Niestety nie wiemy ile egzemplarzy tej edycji zostanie wyprodukowanych. Do tej pory Ford wypuścił na rynek już pięć specjalnych wersji modelu GT, liczba sztuk każdej z nich wynosiła od 27 do 50.