Ford GT w finalnej edycji z silnikiem V8? Testowy egzemplarz uchwycony niedaleko fabryki

Obecna generacja Forda GT jest z nami na rynku od 2016 roku. Już wkrótce najprawdopodobniej zakończy się jego produkcja, ale niekoniecznie będzie to smutne wydarzenie.

W sieci pojawiły się tajemnicze zdjęcia prototypowego egzemplarza. Huczy od plotek, że finalna edycja Forda GT będzie napędzana innym silnikiem.

Bał się wrzucić szósty bieg. Jego Ford GT Twin Turbo na piątce osiąga 361 km/h (wideo)

Do tej pory, za fotelem kierowcy montowano 3.5 litrową jednostkę V6 EcoBoost, która oferuje 656 koni mechanicznych oraz 746 niutonometrów.

Ford GT
Ford GT

Owszem, nie jest to mało, i pozwala na przyspieszenie do 100 km/h w 2,8 sekundy oraz osiągnięcie prędkości maksymalnej 347 km/h. Wielu fanów narzekało jednak, że brakuje tam jeszcze dwóch cylindrów.

Teraz może się to zmienić. Plotki głoszą, że pod tylną pokrywą, na zakończenie produkcji, ma się pojawić doładowana jednostka V8 o pojemności 7.3 litra.

Istnieje też szansa, że Ford testuje jednostkę napędową przeznaczoną do innego auta, wykorzystując tylko nadwozie modelu GT. Taki zabieg często jest stosowany przez wielu producentów. Pożyjemy, zobaczymy.