750 KM w Mercedesie-AMG E 63 S. Przyjechał na tuning do Polski aż z Wielkiej Brytanii (wideo)

Posiadając Mercedesa-AMG E 63 S 4MATIC+ nie powinno się narzekać na brak osiągów. 4.0 litrowa jednostka benzynowa V8 biturbo generuje 612 koni mechanicznych i rozpędza rodzinnego sedana do 100 km/h w czasie 3,4 sekundy.

Jak widać, po dłuższym czasie użytkowania takiego samochodu może się jednak okazać, że chciałoby się mieć jeszcze szybsze auto. Ale niekoniecznie należy wtedy szukać mocniejszego modelu, czasami wystarczy pokusić się o tuning.

Nie uwierzysz co trzeba zrobić, aby poprawnie zmierzyć moc w 1 z 333 Audi R8 V10 GT (wideo)

Aż z Wielkiej Brytanii do Polski przyjechał biały egzemplarz wspomnianego wyżej modelu Mercedesa. Firma Pachura Moto Center zrobiła to, co potrafi najlepiej, czyli poprawiła fabrykę.

Pod maską zagościł układ firmy Performmaster, a pod podwoziem zamontowano kompletny wydech Akrapovic Evolution. To pozwoliło na osiągnięcie mocy około 750 koni mechanicznych i moment obrotowy ponad 1 000 niutonometrów.

Polskie Porsche 911 Turbo S ma 800 KM i przyspiesza do 300 km/h w 19,9 sekundy (wideo)

Układ wydechowy renomowanej marki nie tylko zapewnia dużo lepsze brzmienie, ale również jest lżejszy od seryjnego o ponad 45%. Aktualnie przyspieszenie do 100 km/h powinno zajmować około 3 sekund, a prędkość maksymalna może wynieść nawet 340 km/h.