Zobacz, ilu właścicieli elektryków uznało, że popełnili błąd. Wrócili do aut spalinowych

Świat motoryzacyjny zmierza co raz szybszym tempem w kierunku elektromobilności. Nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Ale czy już teraz jest sens kupowania auta z napędem wyłącznie elektrycznym? To oczywiście zależy od indywidualnych potrzeb klienta.

Kalifornijski Uniwersytet postanowił przeprowadzić badanie. Ankietę wysłano do ponad 14,000 osób, które posiadają lub posiadały auto elektryczne w latach 2012-2018.

Kia EV6 już dostępna w Polsce. Ile kosztuje nowy elektryczny SUV? Taniej się nie da, będzie hit

Co piąty właściciel takiego samochodu wrócił do użytkowania auta z normalnym silnikiem spalinowym. Decyzja o powrocie do aut z konwencjonalnym napędem była spowodowana głównie brakiem infrastruktury.

Audi E-Tron GT (2022)
Audi E-Tron GT (2022): ładowanie

Aż w 70% przypadków posiadacze tych aut nie mieli w domu odpowiednich gniazdek pozwalających na szybkie ładowanie swoich elektryków. Nie da się ukryć, że jest to sporym utrudnieniem.

Zasięg elektryczny Mercedesa EQS nokautuje rywali. Flagowy elektryk przejedzie 770 km

Aktualnie, nawet w naszym kraju, powstaje coraz więcej szybkich ładowarek. Producenci oferują też swoim klientom dedykowane stacje, które można zamontować w garażu. Jak wszystko, ta technologia też potrzebuje czasu żeby móc z niej bezproblemowo korzystać.