Tak wygląda nowa Toyota Land Cruiser (2021). Zapomnij o V8, będzie hybryda z V6

Ostatni raz o nowej Toyocie Land Cruiser słyszeliśmy w listopadzie zeszłego roku. Już wtedy docierały do nas słuchy o nowym modelu w 2021 roku, którego debiut szacowaliśmy na kwiecień 2021 roku. Mamy 28 kwietnia, a w sieci pojawiły się zdjęcia bez cienia kamuflażu. Premiera jest naprawdę blisko.

Nowy model terenowy przejdzie wiele istotnych zmian. Samochód zyskał bardziej muskularny wygląd i „bokserską” stylistykę. W porównaniu do rosnącego segmentu mniejszych SUV-ów i crossoverów wygląda imponująco. Przód jest zupełnie nowy, którego główną cechą charakterystyczną jest duży prostokątny grill z eleganckimi reflektorami LED.

Toyota Land Cruiser (2021) bez kamuflażu, tył
Toyota Land Cruiser (2021) bez kamuflażu, tył

Z tyłu mamy mniej fajerwerków, ale jest prosto i klasycznie. Są oczywiście nowe tylne światła, naturalnie w pełni ledowe.

Brakuje dokładniejszych zdjęć wnętrza, ale według naszych źródeł w środku pojawi się całkowicie zmieniona deska rozdzielcza z ekranem dotykowym o rozmiarze przynajmniej 12,3-cala. Oczekujemy również nowej kierownicy, cyfrowego zestawu wskaźników oraz mnóstwo nowych systemów czuwających nad bezpieczeństwem kierowcy i pasażerów.

Jaki silnik trafi pod maskę nowego Land Cruisera? Ciągle jest to tajemnica, ale według niektórych raportów wariant V8 zostanie zastąpiony przez V6 w hybrydzie. Moc zostanie na podobnym poziomie, ale istnieje duża szansa, że liczba koni mechanicznych wzrośnie.

> Toyota kompletnie odleciała. Za komplet kół do Yarisa chcą 51 tys. złotych (wideo)

Toyota Land Cruiser zadebiutuje jeszcze w tym roku. Pierwsze egzemplarze w salonach pojawią się pod koniec tego lub na początku przyszłego roku.