Nowa Toyota Land Cruiser zadebiutuje w kwietniu 2021 roku: Japończycy zmienią go w hardkorowy samochód terenowy

Kilka miesięcy temu Toyota chwaliła się, że sprzedaż słynnego pojazdu terenowego Land Cruiser przekroczyła barierę 10 milionów egzemplarzy, licząc od pierwszej generacji wprowadzonej do sprzedaży 1 sierpnia 1951 roku. Toyota Land Cruiser jest obecnie oferowana nabywcom na 170 rynkach całego świata, z roczną sprzedażą na poziomie 400.000 egzemplarzy.

Trudno uwierzyć, ale obecna generacja jest dostępna na rynku od 2007 roku. W międzyczasie przeszła oczywiście kilka drobnych faceliftingów, ale w celu podtrzymania świetnej sprzedaży potrzebne są większe zmiany.

Według najnowszych doniesień nowa generacja Toyoty Land Cruiser będzie miała swoją premierę w kwietniu 2021 roku. Przedstawiciele Toyoty na całym świecie zostali poinformowani o planowym debiucie nowego modelu. Nadwozie ma powstać na platformie TNGA-CV Toyoty, która została opracowanie zgodnie z najnowszymi technologiami napędowymi. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że nowy Land Cruiser może być dostępny z napędem hybrydowym o łącznej mocy 299 KM i 356 Nm maksymalnego momentu obrotowego, który zostanie połączony z przekładnią CVT. Napęd oczywiście na wszystkie cztery koła. Nieoficjalnie mówi się, że nowy Land Cruiser straci cały swój luksus, a Toyota zamierza go zmienić w hardkorowy samochód terenowy.

Oprócz wersji hybrydowej dostępne będą również jednostki benzynowe, a na niektórych rynkach wersje z silnikami wysokoprężnymi.

Nowa Toyota Land Cruiser będzie nieco większa niż model obecny – głównie za sprawą nowej platformy. Całość ma być jednak lżejsza. Wspomniano również o większym rozstawie osi, zapewniającym więcej przestrzeni dla pasażerów w drugim i trzeci rzędzie siedzeń (w zależności od rynku). Mimo zapowiadanego spartańskiego charakteru modelu wewnątrz na pewno nie zabraknie nowoczesnego systemu informacyjno-rozrywkowego oraz długiej listy systemów bezpieczeństwa i systemów wspomagających kierowcę podczas jazdy.

Toyota Land Cruiser 2020 wizualizacja
Nowa Toyota Land Cruiser – wizualizacja, źródło: bestcarweb.jp