Nowa Kia Sportage (2022) będzie większa. Premiera jeszcze w kwietniu 2021 roku (wideo)

Kia w ostatnich tygodniach bardzo intensywnie testuje nową generację modelu Sportage. Prototyp SUV-a został przyłapany gdzieś na ulicach Korei Południowej, natomiast według naszych źródeł, premiera nowej generacji odbędzie się jeszcze w kwietniu 2021 roku. Przypomnijmy, że obecny model jest produkowany od 2015 roku.

Jaka będzie nowa Kia Sportage? Przede wszystkim wymiary mają być większe, co pozytywnie wpłynie na przestrzeń dla pasażerów. Model prototypowy o nazwie kodowej NQ5 ujawnia, że samochód przyjmie najnowszą filozofie stylistyczną marki, włącznie z nowym emblematem marki.

> Czy taka będzie nowa Kia Sportage (2022)? Kia może powtórzyć sukces trzeciej generacji z 2010 roku

Nowa Kia Sportage (2022) zostanie wyposażona w szereg najnowocześniejszy systemów bezpieczeństwa i będzie oferowana z silnikami benzynowymi oraz wysokoprężnymi. Spodziewamy się dokładnie takich samych napędów, co w nowym Tucsonie, w tym 230-konnej wersji hybrydowej. Nie zabraknie także wariantu hybrydowego typu plug-in. Nieoficjalnie rozważana jest wersja czysto elektryczna, ale szczegóły w tej sprawie są bardzo ograniczone.

> Hyundai Tucson plug-in hybrid (PHEV) debiutuje: do 50 kilometrów zasięgu elektrycznego, ale osiągi nadal są tajemnicą

Ile będzie kosztowała nowa Kia Sportage? Jest za wcześnie, aby spekulować na temat cen, ale w porównaniu do obecnej generacji, te z pewnością wzrosną. Podstawowa wersja z 2020 roku wyceniana jest na przynajmniej 81 990 złotych.

https://youtu.be/wQANtD4-_gE