Czy taka będzie nowa Kia Sportage (2022)? Kia może powtórzyć sukces trzeciej generacji z 2010 roku

Nowa filozofia stylistyczna marki KIA ma zdecydowanie więcej sympatyków niż przeciwników. Modele, takie jak Seltos, K5 (niestety oba niedostępne w Polsce) czy nowe Sorento (od kilku tygodni dostępne w salonach) są nie tylko ciekawie narysowane, ale również coraz popularniejsze. Nowy Sportage z nietypową stylistyką, który zapowiadany jest na rok modelowy 2022 (premiera w kwietniu 2021 roku) może powtórzyć sukces trzeciej generacji zaprezentowanej w 2010 roku podczas targów genewskich. Warto przypomnieć, że czas oczekiwania na nowy egzemplarz wynosił nawet kilka miesięcy.

Kia zdążyła zapowiedzieć, że nowy Sportage będzie rewolucją stylistyczną. Niezależny projektant motoryzacyjny na podstawie zdjęć zamaskowanego modelu prototypowego przygotował rendering, który pomaga nam sobie wyobrazić, jak może wyglądać nowy model Sportage. Jeśli piąta generacja będzie wyglądała tak jak na załączonej grafice, koreański SUV może poważnie zagrozić silnej konkurencji z tego segmentu (Honda CR-V, Mazda CX-5, Toyota RAV4, Volkswagen Tiguan).

> Nowa Kia Stinger: lifting na rok modelowy 2021, najwięcej zmian wewnątrz

Jeśli chodzi o kwestie mechaniczne, pod maskę trafią te same jednostki napędowe co w nowym Hyundaiu Tucson. W ofercie na pewno będzie dostępna wersja hybrydowa typu plug-in (PHEV). Według naszych źródeł na przełomie 2022/2023 roku zadebiutuje także wariant całkowicie elektryczny.