W czerwcu będziesz mógł zamówić Renault Arkana: przypłynie do Polski aż z Korei Południowej

Marzec jest bardzo ważnym miesiącem dla Renault. Francuska marka rozpocznie proces przyjmowania zamówień na Arkanę, która od jakiegoś czasu jest już dostępna na rynku rosyjskim. Na wstępie zaznaczymy, że wschodni model nie ma praktycznie nic wspólnego z europejską wersją. *Aktualizacja: Arkana ma pojawić się w polskich salonach w czerwcu 2021 roku.

Renault Arkana (2021)
Renault Arkana (2021): tył

Renault Arkana dla Europy powstało na płycie podłogowej CMF-B, z której korzystają również modele Clio oraz Captur. Rosyjski wariant korzysta z platformy Dacii Duster i jest zdecydowanie gorzej wykończony.

> Polskie ceny Renault Clio E-TECH Hybrid i Captur E-TECH PHEV: ile kosztują francuskie hybrydy?

Francuski SUV Coupe będzie oferowany na Starym Kontynencie wyłącznie z hybrydowymi układami napędowymi. Hybryda E-TECH wyposażona w czterocylindrowy silnik o pojemności 1.6 l połączona z dwoma jednostkam elektrycznymi wytwarza łącznie 140 koni mechanicznych mocy. Ten innowacyjny układ hybrydowy pozwala SUV-owi poruszać się do 80% czasu w trybie elektrycznym po mieście.

Renault Arkana (2021)
Renault Arkana (2021): wnętrze

Dostępne będą także dwie mikrohybrydy, obie na podstawie motoru benzynowego o pojemności 1.3 l w połączeniu z dwusprzęgłową przekładnią EDC. Podstawowy wariant generuje 138 koni mechanicznych, podczas gdy najmocniejszy model zapewnia 158 koni mechanicznych. Flagowy wariant trafi do sprzedaży w październiku.

Renault Arkana (2021)
Renault Arkana (2021): bagażnik

Niektórych z pewnością zaskoczy fakt, że Arkana na polski rynek będzie produkowana w Korei Południowej. W tej samej fabryce, w której składany jest Samsung XM3.