Polskie ceny Renault Clio E-TECH Hybrid i Captur E-TECH PHEV: ile kosztują francuskie hybrydy?

Polski importer samochodów marki Renault opublikował cennik hybrydowych modeli Clio E-TECH Hybrid oraz Captur E-TECH Plug-In Hybrid (PHEV). Mniejsze Clio jest hybrydą, która przez 80% czasu jazdy w mieście może poruszać się w trybie elektrycznym i zużywa o 40% mniej paliwa niż wersje napędzane tradycyjnymi silnikami. Captur E-TECH jest natomiast modelem hybrydowym typu plug-in, który przejedzie do 65 kilometrów w trybie 100% elektrycznym.

Renault Clio E-TECH – miejski samochód hybrydowy od 88.400 złotych

Hybrydowe Clio zostało wycenione na prawie 90 tysięcy złotych w podstawowej wersji ZEN z klimatyzacją, system multimedialnym Easy Link oraz kilkoma systemami bezpieczeństwa. Droższy wariant Clio E-TECH INTENS kosztuje 92.900 złotych, natomiast na szczycie oferty stoi Clio E-TECH R.S. LINE za 97.900 złotych.

> Nowe Renault Espace (2020) po liftingu: polski cennik

Renault Clio E-TECH Hybrid
Renault Clio E-TECH Hybrid (2020)
Renault Clio E-TECH Hybrid
Renault Clio E-TECH Hybrid (2020)

Renault Clio E-TECH Hybrid – jak działa napęd? Jaki silnik i bateria?

Clio E-TECH Hybrid chowa pod maską silnik o pojemności 1.6 l, który współpracuje z jednostką elektryczną i akumulatorem o pojemności 1,2 kWh. Clio E-TECH Hybrid generuje 140 koni mechanicznych, natomiast napęd przekazywany jest za pomocą bezstopniowej przekładni E-CVT.

> Nowe Renault Talisman po liftingu 2020: czystsze silniki, lepsze światła, tempomat na kierownicy

Renault Captur E-TECH Plug-In Hybrid – moc, bateria, silnik elektryczny

W przypadku Captur E-TECH mówimy o modelu hybrydowym typu plug-in. Zespół napędowy opiera się na motorze benzynowym o pojemności 1.6 l, który współpracuje z mocniejszym silnikiem elektrycznym i akumulatorem o pojemności 9,8 kWh. Łączna moc napędu wynosi 160 koni mechanicznych, natomiast maksymalny deklarowany zasięg elektryczny przez producenta to 65 kilometrów w cyklu miejskim lub do 50 kilometrów w cyklu mieszanym. Captur E-TECH średnio zużywa 1.5 l paliwa na 100 kilometrów, pod warunkiem, że jednostka elektryczna jest w pełni naładowana.

Renault Captur E-TECH Plug-in Hybrid
Renault Captur E-TECH Plug-in Hybrid (2020)
Renault Captur E-TECH Plug-in Hybrid
Renault Captur E-TECH Plug-in Hybrid (2020)
Renault Captur E-TECH Plug-in Hybrid
Renault Captur E-TECH Plug-in Hybrid (2020) – wnętrze

Renault Captur E-TECH Plug-In Hybrid – ile kosztuje crossover z wtyczką?

Captur w wersji hybrydowej typu plug-in oferowany jest wyłącznie w wersji wyposażenia Intens. Cena za model Captur E-TECH 160 Plug-In Hybrid wynosi 129.400 złotych.